There are always two people in every picture. The photographer and the viewer – Ansel AdamsGdy biorę aparat w dłoń pragnę odsłonić co zakryte. Zakryć zwyczajne, odkryć zwykłe na nowo. Przetworzyć, zmienić, zaskoczyć. Czasami po prostu pokazać. Malować światłem, czarować obrazem. Plastycznie pokazać myśli.

Poszukiwanie nowych kadrów przynosi mi tyleż radości co udręki i bólu kreacji. Tu już nie chodzi o proste odwzorowanie otaczającej rzeczywistości tylko o kreatywne nadanie utrwalanym obrazom cząstki osobowości i moich myśli. Staram się tworzyć światy piękne, skłaniające do reflekcji i chwili zadumy. Światy w których ja sam chciałbym choć przez chwilę się znaleść by odetchnąć od codzienności. Zapewne stąd tyle w nich oniryzmu i odrealnienia. I choć w większości nie ma na nich ludzi, to pragnę wierzyć iż nie są to światy puste.

Dzięki malowaniu światłem widzę więcej, czuję intensywniej, przeżywam pełniej. Fotografia zmieniła moje życie i sposób patrzenia na świat. Mam nadzieję, iż zdjęcia jakie znajdziecie na mej stronie stanowią godne świadectwo pasji i płynącej z niej radości życia.


Fotografie nie mogą być kopiowane w żadnej formie bez pisemnej zgody autora.
© Copyright by Maciej Koniuszy